تصفیه کننده هوا و جلوگیری از سردرد

تصفیه کننده هوا و جلوگیری از سردرد

سه شنبه 4 شهریور ماه 1399

تصفیه کننده هوا یک راه حل عالی برای پیشگیری از سردرد و میگرن است.این دستگاه نه تنها شما را از سردرد رهایی می دهد ، بلکه خطر تکرار سردرد را نیز به حداقل می رساند. در بازار امروز ، هنگام خرید یک سیستم تصفیه هوا گزینه های مختلفی وجود دارد. خرید یک مارک با کیفیت ، این اطمینان را به شما می بخشد که تصفیه هوا کارآمد و قابل اطمینان داشته باشید.

 برای درک اینکه چرا تصفیه کننده هوا برای مبتلایان به سردرد مفید است ، ابتدا باید علل سردرد شناسایی شود.

 

چگونه سردرد شروع می شود؟

سردرد در اثر عوامل مختلفی ایجاد می شود. برخی از افراد مستعد ابتلا به سردرد و میگرن هستند ، در حالی که برخی دیگر دچار سردردهایی می شوند که به دلایل مختلف برانگیخته می شود. برخی از این موارد شامل استرس ، عدم غذا خوردن و خستگی است. یکی از شایع ترین دلایل سردرد آلرژی به آلاینده های موجود در هوا است ، به این نوع سردرد ،سردرد سینوس گفته می شود.

 سینوس ها نیز مانند گلو ، دهان ، بینی و چشم دارای غشای هستند. افرادی که به ذرات موجود در هوا مانند ذرات معلق درهوا ، دود تنباکو یا گرده ، بو ، گازها و بخارات حساسیت دارند ، غشای مخاطی آنها تحریک می شود. به محض این اتفاق ، سینوس ها متورم می شوند و با مایعات پر می شوند ، که به اعصاب (عصب سه قلو یا سایر نواحی مجاور)فشار می آوردو همین امر باعث ایجاد میگرن می شود.

 

میگرن نوعی سردرد ناخوشایند محسوب می شود. بیشتر اوقات میگرن از نظر ژنتیکی به ارث می رسد ، این بدان معناست که اگر مادر یا پدر میگرن داشته باشند ، احتمالاً شما نیز مبتلابه میگرن خواهید شد . میگرن نوعی از سردرد است که ممکن است در اثر ترکیبات آلی فرار (VOC) ، دود یا سایر ذرات معلق موجود در هوا ایجاد شود. آنها بسیار جدی تر از سردردهای معمولی هستند. علاوه بر این ، منبع دقیق درد هنوز کشف نشده است. با این حال ، از آنجا که این سردردها نیز در اثر آلاینده های محیط زیست ایجاد می شوند ، ثابت شده است که با داشتن هوای تمیزتر این احتمال وجود دارد که این سردرد ها کاهش پیدا کند.

 


چگونه تصفیه کننده هوا می تواند به جلوگیری از سردرد کمک کند؟

علاوه بر مصرف آنتی هیستامین ها ، داروهای میگرنی یا سایر داروهای ضد التهاب ، موثرترین راه برای مقابله با سردردهایتان جلوگیری ازقرار گرفتن در محیط هایی ست  که می تواند باعث سردرد شما شود. اگرچه ممکن است انجام این کار برای بسیاری از افراد به راحتی انجام نشود (خصوصاً اگر در خانه یا مطب که دارای آلاینده زیادی است کار می کنید)شما می توانید راه حل های جایگزین را امتحان کنید.

 

اگر قادر به جلوگیری از آلوده شدن هوای محیط خود نیستید یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید خرید تصفیه هوا با کیفیت بالا است. در حال حاضر خرید دستگاه تصفیه هوا برای خانواده های مبتلا به آسم ، آلرژی یا سایر حساسیت ها اتوصیه می شود. وقتی از محرک های محیطی که باعث سردرد شما می شود ، آگاه هستید ، می توانید نوع تصفیه هوا را بهتر انتخاب کنید.

 

یکی از محبوب ترین و مؤثرترین دستگاه های تصفیه هوا در جلوگیری از سردرد ، آنهایی هستند که دارای فیلتر HEPA (دستگیری ذرات با راندمان بالا ) است. تصفیه کننده هوا با فیلترهای HEPA یک فیلتربا درجه حساسیت بالا است که می تواند تا حدود 99.97٪ آلاینده های هوا از جمله میکروارگانیسم های موجود در هوا ،ویروس ها و باکتری های موجود در هوا را از بین ببرد. با وجود فیلترهای مشابه با این در بازار ، نام HEPA لزوماً به معنای این نیست که فیلتر خود به به خودتمام احتیاجات ما  را برآورده می کند. اگر فیلترهای هپا از نظر کارایی تأیید نشده باشند و مورد آزمایش قرار نگیرند ، احتمال اینکه به درستی کار نکند وجود دارد ، این بدان معنی است که در آن عمل نمی کند.