ازاحساس خفگی جلوگیری می کند

ازاحساس خفگی جلوگیری می کند

دوشنبه 26 آبان ماه 1399

 

اگر می خواهید سالم باشید باید از ماندن در اتاق های پر از فشار خودداری کنید. گردش چنین هوائی ضعیف است. با استفاده از دستگاه تصفیه هوا می توانید گردش هوا را بهبود بخشید. به گردش 5 یا 6 بار هوا در ساعت کمک می کند. این از احساس خفگی شما جلوگیری می کند.

کیفیت هوا در خانه چیزی است که می توانید کنترل کنید ، اما اگر هفته ای 40 ساعت یا بیشتر در ساختمان اداری باشید ، چه می کنید؟ آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) خاطرنشان می کند ، "اکثر آمریکایی ها 90٪ از وقت خود را در خانه نمی گذرانند و بسیاری از آنها بیشتر ساعات کار خود را در محیط اداری می باشند. بعضی اوقات محیط های داخلی ممکن است دارای مقادیری از آلاینده ها باشند که در واقع بالاتر از سطح موجود درهوای بیرون هستند. "

مواردی وجود دارد که می توانید برای بهبود کیفیت هوا در دفتر کار خود  انجام دهید. قدم اول می توانید از یک دستگاه تصفیه هوا با کیفیت بالا استفاده کنید. اما بهترین دستگاه تصفیه هوا برای استفاده در محیط اداری چیست؟

مشکل گردش هوا در ساختمانهای اداری

کیفیت هوا در یک دفتر فراتر از مدت زمانی که در آنجا می گذرانید مهم است. ما از مطالعات متعدد می دانیم که جریان و گردش هوا - جایگزینی هوای داخلی با هوای خارج - یکی از مهمترین عوامل موثر بر کیفیت هوای داخلی است. در یک فضای بسته ، هر نوع آلاینده ای ممکن است  وجود داشته باشد .آلاینده های موجود در فضای باز می توانند توسط باد پراکنده شوند و در حجم هوای بسیار بیشتری از جو زمین پخش شوند. به همین دلیل است که به طور کلی گردش هوای خارج از منزل یا ساختمان اداری باعث افزایش کیفیت هوا در ساختمان می شود (البته این بدان معنا نیست که آلودگی هوای خارج از منزل مضر نیست ، اما در بیشتر موارد هوای بیرون تمیزتر از هوای داخل است) .

مشکل گردش هوا در ساختمانهای بزرگ بعید به نظر می رسد. زیرا برای صرفه جویی در مصرف انرژی ، حفظ گرما در ماه های سر و هوای خنک در تابستان ، تمامی محفظه ها پوشیده می شوند. بنابراین اگر در یک ساختمان قدیمی کار می کنید ، ممکن است مشکل کیفیت هوای مطلوب شدیدتر باشد.

 

روش  اساسی برای حذف آلاینده های موجود

شما آلاینده های  مجود در یک اداره را  کمتر از منزل خود کنترل می کنید ، بنابراین توصیه معمول "حذف منبع آلودگی" گزینه مناسب نیست. با این وجود مواردی وجود دارد که می توانید آن را کنترل کنید. دریچه های کولر را به طور کامل نبندید و بگذارید هوا در جریان باشد.

 

یک روش آسان دیگر نیز برای بهبود کیفیت هوا در دفتر کار شما وجود دارد - یک گیاه تهیه کنید. محققان دریافتند که بعضی از گیاهان در تصفیه هوای بسته می تواند مفید باشد.

 

البته ، یک راه حل عالی برای بهبود کیفیت هوا ، استفاده از دستگاه تصفیه هوا است. بیایید نگاهی به انواع دستگاه های تصفیه هوا بیندازیم و ببینیم برای سالم نگه داشتن هوا یک مناسب است.

در صورت علاقه می توانید مقاله "کدام دستگاه های تصفیه هوا برای محیط های بسته مناسب است" را مطالعه فرمایید.

دانلود برخی برنامه‌های پیش بینی آلودگی هوا از اینترنت

در اینترنت شبکه‌ها و سایت‌هایی وجود دارد که به صورت آنلاین در مورد آلودگی هوا برنامه پخش می‌کنند. البته برخی سایت‌ها به صورت روزانه و یا ساعتی شاخص‌های آلودگی هوا را در اختیارتان قرار می‌دهند. در این راستا شرکت مایکروسافت برنامه‌ای را درباره کیفیت هوا به بیش از ۲۰۰ شهر کشور چین ارائه داده است. این داده‌ها به مردم کمک می‌کند تا با بررسی داده‌های ارسالی بتوانند میزان آلودگی را تشخیص دهند و تدابیر مربوط را در مورد آن اجرا کنند. این کار به مردم این امکان را می‌دهد تا خود را در معرض مستقیم آلودگی هوا قرار ندهند و از معایب آن در امان باشند. البته دولت ایالات متحده امریکا برنامه تلفنی‌ای را در اختیار شهروندان خود قرار داده است تا اقشاری که بیشترین آسیب را در مواجه با آلودگی هوا دارند، در روز‌هایی که شاخص آلودگی بسیار بالا است با آن مواجه نشوند و در خانه بمانند و یا در صورت اجبار از ماسک‌های ضد آلودگی‌ها که استاندارد هستند، استفاده کنند. البته چنین برنامه‌ای را دولت هند نیز در اختیار شهروندان خود به ویژه مردم دهلی نیز قرار داده است تا پیش بینی‌هایی درباره وضعیت آب و هوا در اختیار مردم قررا دهند و در صورت آلوده شدن هوا هشدار لازم را در اختیارشان قرار دهند. اگر در کشور شما چنین امکاناتی نیست، شما می‌توانید با استفاده از سایت‌هایی که پیش بینی وضع هوا را در اختیارتان قرار می‌دهند، از وضعیت هوا باخبر شوید و در صورت نیاز از شهر آلوده فاصله بگیرید و یا کمتر خود را در معرض چنین هوایی قرار دهید.

نصب سنسورهای سنجش آلودگی هوا درون ساختمان

امروزه با توجه به پیشرفت بالای فن آوری سنسور‌های کوچک سنجش آلودگی هوا به منظور نصب در داخل و یا بیرون منزل تولید شده‌اند. شما با خریداری این نوع سنسور‌ها به راحتی می‌توانید از آلوده بودن و یا پاک بودن هوای داخل و یا بیرون منزل مطلع شوید و با توجه به شرایط تمهیداتی را برای سالم ماندن خود در نظر بگیرید. البته چنین دستگاه‌هایی با قابلیت‌های متفاوت در بازار و فروشگاه‌های اینترنتی به وفور یافت می‌شود. فقط باید دقت کنید، آلاینده سنج‌هایی را خریداری کنید که توانایی بالایی در تشخیص انواع آلاینده‌های هوا داشته باشند و همچنین قادر به تشخیص آلاینده‌های کمتر از ۲.۵ میکرون باشند، چرا که ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون می‌توانند از راه ریه وارد گردش خون شوند. البته نوع خرید شما به بودجه‌ای که می‌توانید برای خرید یک سنسور آلودگی هوا هزینه کنید، بستگی دارد.