بوهای بد را از بین می برد

بوهای بد را از بین می برد

یکشنبه 18 آبان ماه 1399

یک خانه بد بومی تواند باعث کاهش لذت بردن از محل زندگیتان شود.راز معطر سازی یک اتاق ابتدا از بین بردن منبع بو است که می توانید با تمیزکردن انجام دهید. پس از آن ، فقط مسئله این است که هر بوی بدی را به سرعت از بین ببرید و خوشبو کننده هوا مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا همه چیز دوباره عالی شود.استفاده از دستگاه تصفیه هوا برای از بین بردن بوی نامطبوع در خانه بسیار مفید می باشد.

1-حذف منابع بو

درب لباسشویی را بصورت نیمه باز قرار دهید تا درون ماشین بصورت کامل خشک شود و بوی نامطبوع آن گرفته شود.لباس های شسته شده و مرطوب را درون خانه نگذارید بوی نامطبوع پخش  و کل خانه را بوی نم پر می کند.استفاده ازماشین خشک کن بعد از شستشوی لباس کاری بهداشتی است زیرا به همان نسبت لباس ها با فضای آلوده اتاق خشک نمی شوند.از همه بدتر ، لباس های شسته و مرطوب می توانند محل تولید کپک باشند. البسه مخصوص کودکان نیز باید به سرعت خشک شود زیرا آنها دارای پوستی لطیف تر از بزرگسالان هستند.

  • برای اطمینان از از بین بردن کپک و سایر باکتریهای موجود در لباس ، از چرخه آب گرم برای شستن لباس استفاده کنید.
  • برای خشک کردن لباس های خود ، می توانید آن را در ماشین های خشک بگذارید یا در صورت مناسب بودن هوا آن را آویزان کنید.
  • همیشه قبل از شستن لباس یا خشک کردن لباس ، برچسب های مراقبت را بررسی کنید.

2-ملافه ها را بشویید.

 شما حدود یک سوم زندگی خود را در رختخواب خود می گذرانید ، بنابراین جای تعجب نیست که ملافه ها ، پتوها و بالش ها پس از مدتی ممکن است بوی اتاق را بد کنند. برای از بین بردن این بوها ، بالش ها و سایر ملحفه ها و روکش های قابل شستشو را از تخت جدا کرده و در ماشین لباسشویی بشویید.

هنگامی که ملافه تمیز است ، می توانید از یک خشک شور برای از بین بردن بوی نامطبوع اسستفاده کنید.

3-تمیز کردن راه آبهای خروجی

 سینک ظرفشویی درز کاشی ها آشپزخانه و سرویس بهداشتی می تواند محل کپک زدن ، مسدود شدن و سایر مواردی باشد که باعث ایجاد بوی بد در خانه شما می شود. برای تمیز کردن ، 1 فنجان (220 گرم) جوش شیرین با 2 فنجان (470 میلی لیتر) سرکه سفید را در راه آب ها ریخته و اجازه دهید مخلوط به مدت حدود 30 دقیقه بماند.

4-توالت ها را تمیز کنید

 توالت ها یکی دیگر از وسایل خانگی است که می تواند کپک ، باکتری و سایر منابع بدبو را در خود جای دهد. 1 فنجان (235 میلی لیتر) سرکه را در سرویس بریزید. قسمت بیرونی کاسه و محل نشستن را نیز با سرکه اسپری کنید. بگذارید سرکه به مدت پنج دقیقه بماند. داخل کاسه را با برس توالت مالش دهید و قسمت خارجی کاسه و صندلی را با حوله های کاغذی پاک کنید.

توالت را شستشو دهید تا از شر ذرات ریز وبدبو خلاص شوید. استفاده از بیده های دیجیتال برای رهایی از بوی بد راهکار مناسب تری است .بیده دربی مکانیکی است که روی توالت فرنگی نصب می شود و عملیات شستشوشما را بصورت خودکار انجام می دهد و باعث می شود که ذرات بد بو از سطوح حذف شوند.

5-ذرات چسبنده و سرسخت را از سطوح پاک کنید

کپک بوی خاصی دارد که می تواند در کل خانه شما نفوذ کند. برای حفظ سلامتی شما و رهایی از بوی بد ،برای از بردن این ذرات کافی است:

1 فنجان (235 میلی لیتر) سفید کننده و 1 گالن (3.8 لیتر) آب را در یک سطل ترکیب کنید

-دستکش لاستیکی و ماسک بزنید.

-پنجره ها را باز کنید تا جریان هوا بیشتر شود.

-یک برس سفت را به محلول تمیز کننده آغشته کنید.

-نواحی جرم دار را با برس مالش دهید.

-همزمان که اسکراب می کنید ، مرتبا برس را به داخل محلول آغشته کنید.

-درآخرمحل را با اسفنج مرطوب بشویید وآبکشی کنید.

6- کفپوشها را تمیز کنید

کف پوش ها ، فرش ها و مبلمان کثیف می توانند بوی بدی را در خود جای دهند که باعث بدبو شدن محل زندگی شما شود. برای از بین بردن گرد و غبار و ذرات بدبو ، تمام فرش هاو مبل های خانه را جارو بکشد.

برای بهترین نتیجه ، می توانید از دستگاه های تصفیه هوا که مجهز به فیلتر HEPA و deodorization(فیلتر ضد بو )هستند  استفاده کنید ، زیرا از شناور شدن گرد و غبار و سایر ذرات ریز به هوا جلوگیری می کند و باعث از بین رفتن سریع بو در خانه می باشد.

7- آشغال را بیرون ببرید

زباله یکی از بدترین مجرمانی است که باعث ایجاد بوی بد دراتاق می شود ، به خصوص زباله های آشپزخانه که مواد غذایی و سایر زباله های مرطوب را در خود جای داده است. هنگامی که آشپزخانه شما بو گرفت ، با بستن زباله ها و بردن آنها به بیرون از شر آنها خارج شوید.

8- سطل آشغال را تمیز کنید

 قبل از قرار دادن یک کیسه تازه در سطل زباله خالی آن راتمیز کنید:

دستکش لاستیکی بپوشید.

آن را با آب و صابون یا هر ماده تمیز کننده ای بشوییدو سپس ضدعفونی کنید.

داخل آن را با پارچه یا حوله کاغذی خشک کنید.

کیسه جدید داخل آن قراردهید.

9- وسایل مربوط به غذا را تمیز کنید

 هر وسیله ای که با غذا تماس پیدا کند ، می تواند منبع بویایی در خانه شما باشد ، خصوصاً اگر اخیراً آن را نشسته باشید. اگر مطمئن نیستید از کجا بو می آید ، تمام وسایل مربوط به غذا را تمیز کنید ، از جمله:

سطل زباله

یخچال

فر

مایکروویو

10- حیوانات خانگی را به حمام ببرید

 همانطور که (سگ ، گربه ،...) خود را دوست دارید ، ممکن است آنها بوی بدی را به خانه بیاورد. برای از بین بردن این منبع بو ، آنها را استحمام کنید.برای حذف کامل بو و موی حیوانات خانگی خود ما دستگاه های تصفیه هوا را به شما پیشنهاد می کنیم.

تختخواب سگ خود را به داخل ماشین لباسشویی بیندازید و آن را تمیز کنید تا از شر بوی بد آن خلاص شود. [9]