میکروب های معمولی را از بین ببرید

میکروب های معمولی را از بین ببرید

شنبه 17 آبان ماه 1399

 

 در این مقاله موارد زیر را بررسی میکنیم:

برای دسترسی سریع مطالب روی آن کلیک کنید.

میکروب ها در کجا هستند | تمیزکردن روزانه برای مقابله با کرونا| تمیزکردن هفتگی برای مقابله با کرونا| تمیزکردن ماهانه برای مقابله با کرونا

 

ازبین بردن فوری میکروب های خانگی

در نبرد مداوم بین شما و میکروب های خانگی ، ممکن است فکر کنید میکروب ها دارای مقاومت بیشتری نسبت به شما هستند. برخلاف شما ، آنها می توانند همه جا وجود داشته باشند و وقتی صحبت از جنگ تن به تن با میکروب ها می شود ، ممکن است از این کارخسته شده باشید یا زمانی برای  تمیز کردن نداشته باشید.

 

از بین بردن میکروب ها و ویروس ها در خانه باعث می شود که سرماخوردگی ، آنفولانزا و سایر بیماری های عفونی گسترش نیابد. بهتر است تمرکزخود را بر روی مکان هایی که بیشترین احتمال وجود میکروب در آنها وجود دارد ، بگذارید.

 

کجا میکروب زیاد است؟

به عنوان یک قاعده کلی ، هر منطقه یا سطوحی از خانه شما که تعداد تردد یا تماس فیزیکی درآن زیاد است ، بانک میکروب است.

 

طبق تحقیقات علمی زیادی باکتری در سینک ظرفشویی آشپزخانه بیش از توالت یا سطل آشغال است. همچنین  مسواک ها غالباً در نزدیکی توالت قرار دارند ومنبع بالایی از جذب میکروب را می توانند داشته باشند، استفاده از اسپری های ضدعفونی و گذاشتن درپوش مسواک از کارهایی است که باید نجام شود.. بعلاوه ، تمیز کردن توالت بهداشتی بصورت هفته ای نیز از راهکارهای از بین بردن میکروب ها و جلوگیری از تجمع آنها می باشد.

 

آنچه برای از بین بردن میکروب ها نیاز دارید

تمیز کردن با آب و صابون باعث پاک شدن آلودگی و از بین رفتن برخی میکروب ها می شود. معمولاً این کار برای بسیاری از سطوح کافی است. اما ممکن است بخواهید مناطقی را که محل زندگی میکروب های زیادی هستند ، ضد عفونی کنید.

 

یک ضد عفونی کننده می تواند برای تمیز کردن فوری خوب باشد زیرا دو مرحله تمیز کردن و ضدعفونی کردن را با هم یکجا انجام می دهد. می توانید از آن برای تمیز کردن میزهای آشپزخانه و سطح حمام استفاده کنید.

 

مناطق دارای آلودگی بالا را ابتدا با آب و صابون تمیز و سپس با مواد ضد عفونی کننده تمیزکنید. برای تهیه یک ضد عفونی کننده ارزان و موثر ، حداکثر 3 قاشق چای خوری سفید کننده را در 1 گالن آب مخلوط کنید. هرگز سفید کننده را با آمونیاک یا سرکه ترکیب نکنید.

 

این محلول را روی سطوح بکشید و بگذارید 3 تا 5 دقیقه بماند. منطقه مورد نظر را شستشو داده و اجازه دهید تا در هوا خشک یا با حوله تمیز کنید.

 

هنگام استفاده از محصولات دارای مواد سفید کننده ، همیشه دستکش بپوشید و تعدادی از پنجره ها را باز کنید.

 

 

 

اگر از مواد ضد عفونی کننده خریداری شده در فروشگاه استفاده می کنید ، سعی کنید در هنگام استفاده ازاین مواد ماسک و دستکش فراموش نشود.همچنین به یاد داشته باشید که قبل از خوردن غذا روی آنها میز یا گذاشتن مواد روی کابینت یا سنگ اپن، مناطق را با آب پاک کرده و بگذارید مناطق تمیز شده کاملاً خشک شوند.

 

سرکه سفید یا پراکسید هیدروژن پاک کننده های خانگی موثری هستند. اما هرگز پراکسید هیدروژن و سرکه را مخلوط نکنید.

 

تمیزکردن روزانه برای مقابله با کرونا

می توانید در طول نیم ساعت یا کمترمیکروب ها را از بین ببرید. اگر فرزند یا حیوانات خانگی ندارید ، سرعت کار شما بیشتر می شود. از آشپزخانه شروع کنید:

 

میزهای آشپزخانه ، شیرآلات و دستگیره های سینک ، دستگیره های یخچال و تخته های برش را تمیز و ضدعفونی کنید.

روزانه حوله ها و پارچه های استفاده شده برای گردگیری وتمیزی را تعویض کنید.

کف آشپزخانه را تمیز کنید تا باعث جذب بیشتر آلودگی و باکتری نشود.

سطل های زباله حمام و سرویس بهداشتی را خالی کنید. آشغال را بیرون ببرید و ظروف را با اسپری ضدعفونی کننده اسپری کنید.

ظروف حیوانات خانگی را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

اگر کودک کوچک دارید که استفاده از پوشک دارد ، میز تعویض آن را تمیز و ضد عفونی کنید.

اگر کودک شما از پستانک استفاده می کند ، آن را در ظرف آب جوش بیندازید ،و همیشه در سطوح بالا قرار دهید. هر اسباب بازی که کودک در دهان خود می گذارد را با آب و صابون بشورید. ابتدا برچسب های تمیز کردن اسباب بازی را بررسی کنید.

 

 

تمیزکردن هفتگی برای مقابله با کرونا

هفته ای یک بار ، این مراحل را برای از بین بردن میکروب های بیشتر دنبال کنید:

 

در صورت امکان دستگیره های اجاق را برداشته و با دست بشویید.

سینک آشپزخانه را تمیز و ضد عفونی کنید.

نگهدارنده مسواک را بشویید و با دستمال ضد عفونی کننده آن را پاک کنید یا اگر از نظر ماشین ظرفشویی ایمن نیست آن را با دست بشویید.

حوله های حمام و ملافه های تخت را جمع کنید. آنها را تکان ندهید تا ویروس ها ، میکروب و گرد و غبار را پخش نکنید. در صورت امکان در آب گرم بشویید.

کف و سرایک و پارکت را بشویید.

سینک دستشویی ، حمام و توالت را تمیز کنید.

صفحه کلید کامپیوتر ، کلیدهای روشنایی ، تلفن و کنترل از راه دور را با یک دستمال ضد عفونی کننده که حاوی سفید کننده نیست ، ضد عفونی کنید. فشار دهید تا ابتدا رطوبت اضافی از بین برود. همیشه قبل از تمیز کردن وسایل برقی ، آنها را خاموش کنید.

 

 

تمیزکاری ماهانه برای از بین بردن میکروب ها

شما برای کارهای ماهانه که به سختی انجام می شود احتیاج به کمک دارید.

اسباب بازی های حیوانات اهلی را بشویید: برای اسباب بازی های سخت ، از آب گرم و صابون استفاده کنید و ضد عفونی کنید. قبل از اینکه بگذارید خشک شوند خوب بشویید. اسباب بازی های نرم را با لباس های دیگر بشویید.

یک محلول از 1 قاشق چایخوری سفید کننده و 1 چهارم آب در راه آب سینک آشپزخانه بریزید تا تخلیه و دفع زباله بدرستی انجام شود. یا سرکه سفید استفاده کنید

قهوه ساز را تمیز کنید.

 

 

برای پاکسازی سطوح از ویروس ها و میکروب ها استفاده از آب اسیدی بهترین گزینه می باشد.زیرا این نوع تمیز کردن هیچ مشکلات تنفسی و ریوی را برای شما به دنبال نخواهد داشت و برای کسانی که از بیماری آسم رنج می برند بسیار مفید خواهد بود.

 یکی از پارامترهای مهم و حیاتی آب PH آن است که قبل از انجام هر فعالیت صنعتی و تحقیقاتی باید از میزان آن مطلع بود . برای سنجش PH آب چندین راه آسان وجود دارد که ساده ترین آنها استفاده از کاغذ های رنگی شناساگر اسید و باز و یا ph سنج پرتابل می باشد و همچنین به صورت آزمایشگاهی از محلولهای متیل اورانژ یا فنول فنالین استفاده میشود .بایونتک دستگاه آب ساز با گرید پزشکی که آب با PHهای مختلف تولید می کند.

آب ضدعفونی کننده و سفید کننده

کاربرد:

•          مانع از فاسد شدن مواد اولیه مورد استفاده در طبخ غذا

•          سفید کننده سطوح (سرویس های بهداشتی ، سطوح ،سرامیک و ...)

•          ضد جرم و ضد لکه بر قوی

•          ضد عفونی کننده مسواک ، لوازم بهداشتی و سرویس های بهداشتی 

•          ضد عفونی کننده البسه ، روف و سطوح 

•          بهترین PH برای ضدعفونی سطح زخم ، جراحت و سوختگی و ...

•          مانع از فاسد شدن مواد اولیه مورد استفاده در طبخ غذا