کیفیت خواب را بهبود می بخشد

کیفیت خواب را بهبود می بخشد

چهارشنبه 14 آبان ماه 1399

هوای آلوده در خواب شما اختلال ایجاد می کند ، زیرا باعث کلافگی شما  در خواب می شود. ممکن است استنشاق بوی بد را تجربه کنید یا فقط در تنفس طبیعی شما تداخل ایجاد کند. وقتی در اتاق خواب خود احساس آشفتگی می کنید ، خوابیدن برای شما آسان نخواهد بود.

 

اما هنگامی که یک دستگاه تصفیه هوا نصب می کنید ، متوجه می شوید که می توانید مانند یک کودک راحت بخوابید. بنابراین ، اگر می خواهید کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید ، به فکر خرید یک دستگاه تصفیه هوا به انتخاب خود باشید.

 

برای کسب راهنمایی بیشتر در مورد چگونگی بهبود خواب خود ، لطفاً این "12 نکته ساده برای بهبود خواب خود" را بخوانید.

فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب خرید تصفیه هوا برای خانه خود در نظر بگیرید

امیدوارم محصولاتی را که توصیه می کنم دوست داشته باشید! وقتی از طریق پیوندهای سایت pegahansepehr.ir خرید می کنید ،ارسال و نصب کالا به صورت رایگان انجام می گیرد."

با کمک تصفیه کننده هوا در خانه راحت نفس بکشید. آژانس حفاظت از محیط زیست اظهار داشت که کیفیت پایین هوا یکی از بدترین خطرات بهداشت محیط است.

 

این به این دلیل است که این روزها آلودگی های شیمیایی و بیولوژیکی زیادی وجود دارد که باعث آلودگی خانه ها می شود. در نتیجه ، بدست آوردن بهترین تصفیه هوا در اکثر خانه ها به یک ضرورت تبدیل شده است ، خصوصاً اگر ساکنین آن از بیماری های تنفسی مانند آسم رنج می برند یا آلرژی دارند.

خرید فیلتر هوا یا دستگاه تصفیه هوا با کیفیت بالا یکی از بهترین راه ها برای ورود هوای تازه به خانه است.

 

به صاحبان خانه توصیه می شود فیلترهای دستگاه تصفیه هوا را هر شیش ماه یکبار و برخی را حداقل سالی یک بار تعویض کنند.

 

متاسفانه گزینه های زیادی در بازار وجود دارد و بیشتر صاحبان خانه هنگام انتخاب بهترین گزینه دچار تردید می شوند.

 

بنابراین ، چگونه بهترین دستگاه تصفیه هوا را برای خانه خود انتخاب می کنیم؟

 

در هنگام خرید دستگاه های تصفیه هوا و فیلترهای آن ، مهم است که فاکتورهایی در نظر گرفته شود.

برای کسب راهنمایی های بیشتر در مورد چگونگی بهبود خواب ، لطفاً این "12 نکته ساده برای بهبود خواب خود" را بخوانید.

 

دوازده نکته ساده برای بهبود خواب

خواب خوب بیش از آن چیزی که تصور می کنید تحت کنترل شماست. پیروی از عادات خواب سالم می تواند تفاوت بین بی قراری و خواب آرام را نشان دهد. محققان انواع روش ها و عاداتهایی را که به عنوان "بهداشت خواب" شناخته می شود ،مشخص کرده اند. این روش ها می تواند به هر کسی برای داشتن خواب کافی و مناسب کمک کند ، حتی کسانی که دچار بی خوابی ، یا کار در شیفت شب هستند.

 

بهداشت خواب ممکن است دور از ذهن به نظر برسد ، اما حقیقت دارد. بهترین زمان برای خواب 7 ساعت از 24 ساعت در طول یک روز است. در اینجا چند نکته ساده برای تبدیل خواب آشفته به یک خواب راحت آورده شده است:

 

شماره 1 از مصرف کافئین ، الکل ، نیکوتین و سایر مواد شیمیایی که در خواب تداخل دارند خودداری کنید

محصولات کافئین دار کیفیت خواب فرد را کاهش می دهد.

 

همانطور که هر عاشق قهوه می داند ، کافئین محرکی است که می تواند شما را بیدار نگه دارد. بنابراین چهار تا شش ساعت قبل از خواب از مصرف کافئین (که در قهوه ، چای ، شکلات ، نوشیدنی و برخی از داروهای تسکین دهنده درد وجود دارد) خودداری کنید. به همین ترتیب ، افراد سیگاری باید از استفاده از محصولات دخانیات خیلی نزدیک به زمان خواب خودداری کنند.

 

شماره 2 اتاق خواب خود را به یک محیط خواب آور تبدیل کنید

یک محیط ساکت ، تاریک و خنک می تواند به خواب بی صدا کمک کند. فکر می کنید چرا خفاش ها برای خواب روزانه خود در غارها جمع می شوند؟ برای جلوگیری از نور ، از پرده های سنگین  یا چشم بند استفاده کنید ، نشانه قدرتمندی که به مغز می گوید زمان خوابیدن است. دما اتاق را بین 60 تا 75 درجه فارنهایت نگه دارید - واز تهویه مناسب و دستگاه تصفیه هوا استفاده کنید. و مطمئن شوید که اتاق خواب شما به یک تشک و بالش راحت مجهز است. (به یاد داشته باشید که بیشتر تشک ها پس از ده سال فرسوده می شوند.)

 

همچنین ، اگر حیوان خانگی مرتباً شما را در طول شب بیدار می کند ، ممکن است بخواهید آن را از اتاق خواب خود دور نگه دارید.

 

این ممکن است کمک کند که فعالیت های اتاق خواب شما فقط به خواب و رابطه جنسی محدود شود. نگه داشتن لپ تاپ ، تلویزیون و وسایل کار در بیرون از اتاق خواب باعث تقویت ارتباط ذهنی بین اتاق خواب و خواب شما می شود.

 

شماره 3 یک روال آرامبخش قبل از خواب ایجاد کنید

سبک خواندن کتاب قبل از خواب روش خوبی برای آماده سازی خود برای خواب است.

 

با یک دوره فعالیت های آرامش بخشی یک ساعت یا بیشتر قبل از خواب ، به داشتن خواب راحت به خود کمک کنید. استحمام کنید (افزایش ، سپس پایین آمدن درجه حرارت بدن باعث خواب آلودگی می شود) ، کتاب بخوانید ، تلویزیون تماشا کنید یا تمرینات آرامش بخشمثل یوگا را تمرین کنید. از انجام فعالیت های استرس زا و تحریک کننده - انجام کار ، بحث در مورد مسائل عاطفی - اجتناب کنید. فعالیت های استرس زای جسمی و روانی باعث ترشح هورمون استرس در بدن یعنی کورتیزول می شود که با افزایش هوشیاری است. اگر تمایل دارید مشکلات خود را به رختخواب ببرید ، سعی کنید آنها را یادداشت کنید - و سپس کنار بگذارید.

 

شماره 4 وقتی واقعاً خسته شدید به خواب بروید

مبارزه برای خوابیدن فقط منجر به ناامیدی می شود. اگر بعد از 20 دقیقه نخوابیدید ، از رختخواب بلند شوید ، به اتاق دیگری بروید و کاری را که دوست ذارید انجام دهید ، مانند خواندن کتاب موردعلاقه یا گوش دادن به موسیقی تا زمانی که به اندازه کافی خسته شدید.

 

شماره 5 ساعت مچی در شب نباشید

خیره شدن به ساعت در اتاق خواب خود ، چه وقتی که می خواهید به خواب بروید و چه وقتی که نیمه شب بیدار می شوید ، در واقع می تواند استرس را افزایش دهد و خوابیدن را دشوارتر کند. ساعت خود را به سمت دیگری برگردانید.

 

شماره 6 از نور به عنوان یک مزیت استفاده کنید

نور طبیعی شما را روی یک چرخه خواب و بیداری سالم نگه می دارد. بنابراین صبح اول چراغ اتاق را روشن کنید تا مغز شما زمان بیدار شدن را متوجه شود.

 

شماره 7 تنظیم ساعت خواب خود را با یک برنامه خواب مداوم انجام دهید

داشتن یک برنامه منظم خواب به داشتن خواب بهتر و با کیفیت کمک می کند.

سعی کنید آخر هفته ها تا حد ممکن به روال روزانه خود نزدیک باشید تا از خماری در خواب صبح شنبه جلوگیری کنید.

 

شماره 8 چرت زدن زود هنگام

بسیاری از افراد چرت زدن بعدازظهر را بخشی ازبرنامه روز خود می دانند. با این حال ، این کارخوابیدن در طول شب را مشکل ساز می کند . چرتهای آخر روز باعث کاهش خواب شما می شوند. اگر باید چرت بزنید ، بهتر است آن را کوتاه و قبل از ساعت 5 عصرانجام دهید.

شماره 9 وعده های عصرانه و شام را سبک میل کنید

خوردن یک پیتزا پپرونی در ساعت 10 شب ممکن است یک دستور العمل برای بی خوابی باشد. شام را چند ساعت قبل از خواب به پایان برسانید و از غذاهایی که باعث سوهاضمه می شوند خودداری کنید. اگر شب گرسنه هستید ، غذاهایی را بخورید که (طبق تجربه شما) خواب شما را مختل نمی کنند ، شاید غذاهای لبنی و کربوهیدرات ها گزینه مناسبی باشد.

 

شماره 10 مصرف مایعات را متعادل نگه دارید

شب مایعات کافی بنوشید تا به خاطر تشنگی از خواب بیدار نشوید - اما نه آنقدر زیاد که پر بودن مثانه باعث بیدار شدن از خواب شما شود.

 

شماره11 ورزش زودهنگام

اگر چند ساعت قبل از خواب نرمش داشته باشید ، این کار می تواند به شما در داشتن خواب آرام کمک کند.

ورزش ، بدن را تحریک می کند تا هورمون استرس کورتیزول را ترشح کند ، که به فعال سازی مکانیسم هشدار در مغز کمک می کند. سعی کنید حداقل سه ساعت قبل از خواب ورزش را به پایان برسانید یا اوایل روز تمرین کنید.

 

شماره 12نتیجه گیری

گنجاندن برخی از این نکات در برنامه روزانه و شبانه به شما کمک می کند که کیفیت خواب خود را بالا ببرید.همه مشکلات خواب به راحتی قابل درمان نیستند و می توانند نشان دهنده وجود یک اختلال خواب مانند آپنه ، سندرم پاهای بی قرار ، نارکولپسی یا مشکل خواب بالینی دیگری باشند. اگر مشکلات خواب شما با رعایت بهداشت خواب بهبود نیافت ، ممکن است بخواهید با پزشک یا یک متخصص روانشناس مشورت کنید.