با آسم مبارزه می کند

با آسم مبارزه می کند

پنجشنبه 8 آبان ماه 1399

 چگونه می توان بدون اسپری آسم از یک حمله آسم زنده ماند؟

نکاتی را در مورد چگونگی مدیریت حمله آسم بدون استنشاق اسپری آسم در اختیار شما قرار می دهیم.

نکته مهم این است که مبتلایان به آسم در هنگام حمله آسم باید آرام باشند.

آسم در هر زمان به مراقبت مداوم و مدیریت مناسب نیاز دارد. زندگی شما به آن بستگی دارد. با این حال ، اگر به دلیل شرایط پیش بینی نشده بدون اسپری خود گرفتار شوید ، می  توانید این روش های مقابله را امتحان کنید.

 

 


6 کاری که باید انجام دهید اگر اسپری استنشاقی به همراه نداشتید

1*به حالت ایستاده و آرام  بنشینید. هر کاری می کنید متوقف کنید و قائم بنشینید. خم شدن یا خوابیدن می تواند تنفس شما را بیش از پیش محدود کند.

2*نفس های عمیق و طولانی بکشید. این به شما کمک می کند که تنفس شما کند شود و از تنفس زیاد جلوگیری کند. از طریق بینی هوا را به داخل ریه ها فرستاده و بازدم را با دهان خارج کنید.

3*آرام باشید، آرامش از سفت شدن بیشتر عضلات قفسه سینه جلوگیری کرده و تنفس شما را راحت کند.

4*از محیط آلوده دور شوید. حمله آسم می تواند در اثر گرد و غبار ، دود سیگار یا بوی مواد شیمیایی (به عنوان مثال ، آمونیاک ، گاز کلر ، دی اکسید گوگرد) ایجاد شود. به سرعت از آن محیط خارج شده و به یک محیط با تهویه مطبوع یا هر مکان با هوای پاک بروید.

5*یک نوشیدنی گرم و کافئین دار بخورید. نوشیدنی های حاوی کافئین مانند قهوه گرم می توانند به باز شدن مجاری تنفسی کمک کنند و به مدت یک یا دو ساعت آن را تسکین دهند.

6*به دنبال کمک فوری پزشکی باشید. اگر خس خس سینه ، سرفه و تنفس سخت پس از مدتی استراحت فروکش نکرد ، فوراً به مراکز پزشکی بروید.