دستگاه تصفیه هوا و آنفولانزا

از آنفولانزا و سرما جلوگیری می کند

چهارشنبه 7 آبان ماه 1399

آنفولانزا و سرماخوردگی بیماری های انتقال یافته از طریق هوا هستند. وقتی افراد هوای آلوده را استنشاق می کنند ، شیوع این بیماری ها افزایش می یابد. زمانیکه خود را در معرض گرد و غبار قرار می دهید و ذرات گرد و غبار را تنفس می کنید، این ذرات وارد ریه ها می شوند و ممکن است آنفولانزا ایجاد کند. آیا هوای سرد بر شما تأثیر می گذارد؟ این مقاله را بخوانید.

 

بهترین کار این است که یک دستگاه تصفیه هوا بخرید و آن را در خانه یا محل کار خود قرار دهید. دستگاه های تصفیه هوا گرد و غبار و میکروب های موجود در هوا را از بین می برد و این امکان را به شما می دهد که هوای پاکیزه را تنفس کنید. به این ترتیب از آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری می شود.

داستان چیست؟

 

مردی عطسه می کند. زمینه تصویر سیاه است و در نتیجه می توانید خلط و ذرات دیگر را که توسط عطسه او پخش شده است ، در هوا مشاهده کنید

 

در صورت ابتلا به آنفولانزا ، انتشار ویروس با عطسه کردن درهوا امکان پذیر است. پوشاندن بینی هنگام عطسه می تواند از شیوع آنفولانزا جلوگیری کند. تصویر توسط مرکز کنترل بیماری های واگیر دار گرفته شده است.

 

در روزهای پاییز که هوا خنک است. شما برای ملاقات با دوستانتان به سمت در می دوید و صدای مادرتان را می شنوید که از اتاق دیگر فریاد می زند. او به شما می گوید قبل از رفتن به بیرون لباس گرم بپوشید.

 

همانطور که مشخص است ، مادران بهتر از شما می داند. آیا تابحال متوجه شده اید که افراد بیشتری در معرض آنفولانزا در طول زمستان هستند؟ وچرا؟ ممکن است هوای سرد احتمال ابتلا به آنفولانزا را افزایش دهد.

 

آنفلوآنزا چیست؟

 

فردی دستهای خود را درزیر یک شیر سینک می شوید.


شستن دست ها هنگام سرفه یا عطسه می تواند به حداقل رساندن شیوع ویروس آنفولانزا کمک کند.

 

قبل از شروع ، بیایید کمی در مورد آنفولانزا صحبت کنیم. ما می دانیم که باعث بیماری افراد می شود ، اما دقیقاً چیست؟ آنفولانزا بیماری مسری است که توسط ویروس آنفولانزا ایجاد می شود. ویروس ها به روش های مختلفی قابل انتشار هستند. سرفه ، عطسه یا فقط لمس چیزی که ویروس آنفولانزا روی آن است باعث گسترش ویروس می شود.

 

سه نوع ویروس آنفلوانزا وجود دارد: A ، B و C. فقط انواع A و B در انسان شایع است. به طور کلی ، آنفولانزا خیلی جدی نیست و اکثر افراد خیلی زود بهبود می یابند. با این حال ، برخی از افراد ممکن است به بیماری های دیگری از آنفلوانزا مبتلا شوند که می تواند بسیار جدی باشد.

 

ممکن است بسیاری از موارد در تعیین میزان ابتلا به آنفولانزا و شدت علائم آن نقش داشته باشند. این موارد می تواند شامل سن فرد و اینکه آیا آنها قبلاً به بیماری دیگری مبتلا شده اند یا خیر. همچنین به این بستگی دارد که کدام ویروس آنفولانزا در حال شیوع باشد ، در کجا گسترش می یابد و چه زمانی گسترش می یابد.

 

نمودار آناتومی علائم آنفلوآنزا

آنفولانزا می تواند باعث تب ، درد ، سردرد و سرفه شود. علائم می توانند به سرعت پس از قرار گرفتن در معرض ویروس آنفلوانزا ظاهر شوند. تصویر اصلاح شده از مرکز کنترل بیماری های واگیردار.

 

 

مطالعات قبلی نشان داده است که آنفولانزا موجودی زنده است. به طور معمول ، در طول زمستان که هوا بسیار سرد و خشک است وکمترین میزان رطوبت است ، ویروس آنفولانزا بهتر زنده می ماند. این تغییرات فصلی در رطوبت ممکن است دلیل اینکه چرا افراد بیشتری در طول زمستان  آنفولانزا می گیرند باشند.