دستگاه تصفیه هوا و آلرژی

دستگاه تصفیه هوا از آلرژی جلوگیری می کند

سه شنبه 6 آبان ماه 1399

با نصب دستگاه تصفیه هوا در خانه ، مشکلات آلرژیک به طور کلی برطرف می شود.

اگر به دلیل کیفیت هوا در خانه یا محل کار خود همیشه دچار حملات آلرژی می شوید ، تهیه دستگاه تصفیه هوا یکی از راه حل هایی است که بهتر است آن را امتحان کنید. با خرید بهترین دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی ها ،  می توانید زندگی عادی تری (و راحت تر) داشته باشید.

 

انواع مختلفی از آلرژن ها در هوا وجود دارد - و افراد از طرق مختلف تحت تأثیر قرار می گیرند (این به حساسیت فرد به نوع خاصی از آلرژن بستگی خواهد داشت).

4 روش وجود دارد که یک دستگاه تصفیه هوا می تواند در کنترل آلرژن ها در محیط نزدیک شما کمک کند:

1-وقتی دستگاه تصفیه هوا از سیستم فیلتراسیون استفاده می کند ، مواد حساسیت زا از هوا خارج کرده و هوای پاک و تازه را در محیط پخش می کند. این عملکرد اصلی فیلترهای HEPA است.

 

2-فیلترها همچنین می توانند مولکول های ایجاد کننده بو را به دام بیندازند که عامل اصلی تحریک در ایجاد حملات آلرژی زا است. فیلترهای کربن فعال در این عملکرد بسیار خوب هستند.

 

 

 بخار حاصل از رطوبت ساز در نور صبح در یک اتاق نشیمن

 

3-هنگامی که دستگاه های تصفیه هوا از یونیزر استفاده می کنند ، یونهای منفی برای تصفیه کردن در هوا آزاد می شوند. یونهای منفی خود را به مواد حساسیت زا متصل می کنند (که دارای بار مثبت هستند) به طوری که آنها روی زمین یا روی سطوح میفتند. بنابراین ، این فرآیند تمام آلرژن ها را از هوا می گیرد تا تمیز کردن آنها راحت تر باشد (از طریق جاروبرقی).

 

4-دستگاه های تصفیه هوا نیز وجود دارند که دارای مولد ازن هستند. این محصولات ازن را در هوا آزاد می کنند که در پاکسازی هوا از آلاینده ها ، میکروب ها و مواد آلرژی زا بسیار موثر است. با این حال ، برای موثر بودن ازن ، این گاز باید به مقدار زیادی آزاد شود.
آیا باید بیش از یک دستگاه تصفیه هوا تهیه کنید؟

اگر خانه بزرگی دارید بیش از یک دستگاه تصفیه هوا تهیه کنید. بهترین راه حل این است که در خانه یا اتاق خود یک دستگاه تصفیه هوا داشته باشید.

**اگر یک اتاق نشیمن بزرگ دارید ، یک مدل بسیارقوی برای این قسمت از خانه خود تهیه کنید.

**و اگر حیوانات خانگی دارید که با شما زندگی می کنند ، یک مدل دستگاه با فیلتر حذف مو نیز لازم است.

همچنین می توانید از ترکیبی از انواع مختلف تصفیه کننده هوا - آنهایی که از فیلتر ضد بو ، فیلتر یونیزرکننده وحتی خوشبو کننده های هوا برای کنترل بو هستند استفاده کنید زیرا بوی بد نیز می تواند باعث حملات آلرژی شود.آیا دستگاه های تصفیه هوامی توانند به آلرژی کمک کنند؟

 

بله ، دستگاه های تصفیه هوا می توانند به آلرژی کمک کنند - اما انتظار نداشته باشید که مشکلات شما را صددرصد از بین ببرند و کلیه مواد حساسیت زا را در هوا خارج کنند.

حتی پیشرفته ترین نوع فیلتر (HEPA) فقط تا 99.97٪ موثر است (بیایید واقع بین باشیم).

 

این نیز به شدت شرایط بستگی دارد – مقدار مواد حساسیت زا در محل زندگی شما و حساسیت شما نسبت به آنها.

 

یک دستگاه تصفیه هوا می تواند علائم آلرژی یک شخص مبتلا به آلرژی را به طور موثر کاهش دهد.

 

انتخاب بهترین نوع دستگاه تصفیه هوا برای آلرژی ها

برای خرید تصفیه کننده هوا برای آلرژی ها ، به نکاتی که در زیر ذکر شده توجه کنید.

1-      مدلی را انتخاب کنید که دارای فیلتر کربن باشد زیرا در جذب بو بسیار موثر است. داشتن بوی بد در محیط شما تحریک کننده است و همچنین می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود.

2-      بدانید که دستگاه های تصفیه هوا با عملکرد یونیزر برای از بین بردن مواد حساسیت زا و بو نیز مفید هستند.

3-      نور UV-C در دستگاه تصفیه هوا خوب است زیرا می تواند میکروب های بیماری زا را در محیط از بین ببرد.(ولی بهتر استفاده نشود )

4-      ازن هوا را از آلاینده ها و بوها پاک می کند. با این حال ، مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض ازن برای انسان و حیوانات مضر است.

 

کارهایی که لازم است برای کاهش آلرژی انجام دهید
اگر حساسیت دارید از کفپوش فرش خودداری کنید. آلرژن ها می توانند در فرش ها گیر بیفتند و 100٪ تمیز کردن آنها بسیار دشوار است.
اگر حیوانات خانگی دارید ، مطمئن شوید که حیوانات خانگی همیشه تمیز و عاری از بو هستند (تمیز کردن منظم و استفاده از دستگاه تصفیه هوا به شما کمک می کند).
اگر از دستگاه های تصفیه هوا  استفاده می کنید ، فیلترها را در زمان های مناسب تعویض کنید و آنهایی که قابل شستشو هستند را تمیز کنید.
هنگام حملات آلرژی ، همه پنجره ها را ببندید زیرا باد می تواند انواع مختلف آلرژن ها را به داخل اتاق سرازیر کند.