آیا آب قلیایی برای کلیه های شما مفید است؟

آیا آب قلیایی برای کلیه های شما مفید است؟

شنبه 19 مهر ماه 1399

 

آب قلیایی می تواند برای کلیه های شما مفید باشد زیرا باعث افزایش pH ادرار و در نتیجه کاهش اسیدی شدن کلیه ها می شود.

اگر سابقه مشکلات کلیوی دارید ، بهتر است قبل از شروع آب قلیایی با پزشک خود صحبت کنید. برخی از مشکلات کلیوی وجود دارد که پزشکان باید با استفاده از دارو pH ادرار شما را بصورت دقیق کنترل کنند. اما برای افراد عادی ، آب قلیایی یک روش عالی برای کمک به سلامت کلیه ها با حداکثر بازده است.

 

کلیه ها و سیستم سم زدایی طبیعی بدن شما

اگر از نظر سنی جوان هستید و در سلامت کامل می باشید ، کلیه های شما احتمالاً به کمک زیادی احتیاج ندارند. اما بعد از 30 سالگی ، عملکرد کلیه شما شروع به کاهش پیدا می کند و ممکن است کلیه های شما به دلیل اسیدوز متابولیک مزمن بیش از حد سنگین شوند، یک وضعیت موقتی که pH خون شما به زیر سطح مطمئن (PH=7 ) می رسد. در این صورت ، آب قلیایی می تواند انتخاب خوبی برای کاهش بار اسیدی کلیه ها باشد.

 

کلیه های شما بخشی از موثرترین سیستم سم زدایی در جهان است. کل منبع خون شما 70 بار در روز از طریق آنها فیلتر می شود. کبد شما سمومی را تجزیه می کند که کلیه های شما از پس آن بر نمی آیند ، بنابراین می توان آنها را با خیال راحت دفع کرد . اما در شرایط اسیدوز متابولیک ، کلیه ها سیستم کارایی خود را از دست می دهند و باعث می شود سموم مضر در منبع خون باقی بمانند. با نوشیدن آب قلیایی ، می توانید pH ادرار خود را به سرعت بالا ببرید (حدود 30 دقیقه طول می کشد) و بازده سیستم سم زدایی خود را بازیابی کنید.

مهم ترین تاثیرات آب یونیزه قلیایی

خالص سازی  وکمک به دفع مواد زائد بدن است .انباشتگی مواد دفعی در کلیه ها ، آنها را ضعیف می کند. وقتی سلول ها در محیط فوق اسیدی زندگی می کنند، کلیه ها دچار تورم خواهند شد . سلول ها برای سالم ماندن ، باید تمام مواد دفعی تولید شده خود را دفع کنند اما اگر خون اسیدی تر شود مواد دفعی به دیواره سلول ها خواهند چسبید که این امر باعث ته نشین شدن وسفت شدن فلوئور اسیدی در کلیه ها و سنگ کلیه می شود.

 

اگر سنگ کلیه دارید آب قلیایی بنوشید

انواع مختلفی از سنگ کلیه وجود دارد .در زیر انواع مختلف سنگ کلیه به همراه اثرات بالقوه آب قلیایی آورده شده است:

1-سنگ های کلسیمی

در کنار افزایش کلسیم ادرار و کاهش مایعات دریافتی که باعث کاهش حجم ادرار می شوند ساخت سنگ کلسیم اگزالات(هنگام اسیدی شدن ادرارکاهش PH ) و کلسیم فسفات (هنگام قلیایی شدن ادرار و افزایش PH)  افزایش می یابد. افزایش کلسیم ادرار ریسک تولید سنگ را افزایش میدهد. خوردن کمتر نمک و پروتئین توصیه می شود. بالاو پایین بردن سطح pH ادرار ممکن است مفید باشد.

2-سنگ های استروویتی(وجود عفونت در کلیه)

سنگ های استروویتی در پاسخ به یک عفونت ادراری شکل می گیرند. این سنگ ها می توانند به سرعت رشد کرده و اندازه نسبتا بزرگی پیدا کنند. گاهی اوقات، سنگ های استروویتی علائم اندک و معدودی دارند.

3- سنگ های اسیداوریکی

سنگ های اسید اوریکی می توانند در افرادی شکل گیرند که به دلایل زیر آب زیادی از دست می دهند:

  • اسهال یا سو جذب مزمن
  • مصرف رژیم غذایی پر پروتئین
  • دیابت یا سندرم متابولیک

آب قلیایی می تواند به رقیق شدن سطح اسید اوریک کمک کند.

4- سنگ های سیستئینی(اختلال ژنتیکی نادر)

این سنگ ها در افراد مبتلا به یک اختلال ژنتیکی به نام سیستئینوری تشکیل می شوند. این اختلال سبب دفع بیش از حد آمینو اسید ها توسط کلیه ها می شود.

 

فواید اصلی آب قلیایی برای کلیه ها ، آبرسانی برتر آن است. تحقیقات نشان می دهد که آب یونیزه قلیایی به دلیل کم حجم بودن( آب سبک) و خوشه های مولکولی کوچکتر توانائی بسیار بیشتری در حلالیت مواد مختلف به خصوص چربی ها دارد. بنابراین در خصوص بیماران کلیوی که اکثراً عملکرد کلیه در آنها دچار نقص شده است مصرف آب یونیزه قلیایی سبب تسریع در جذب آب و مواد دفعی مختلف توسط کلیه می شود در نتیجه باعث بهبود عملکرد کلیه در پردازش مواد دفعی و تسریع در فرآیند تشکیل ادرار می گردد.

و در آخر کلیه های شما برای سالم ماندن و عملکرد بهتر به آب زیادی احتیاج دارند.بهترین منبع آب قلیایی دستگاه یونیزر آب است. اگر سعی کنید روزانه 2 تا 3 لیتر آب قلیایی بنوشید ، آنتی اکسیدانی که از آب قلیایی ساخته شده توسط یونیزر آب دریافت می کنید برای بدن شما کافی است.