بیماری آرتروز چیست ؟

بیماری آرتروز چیست ؟

چهارشنبه 16 مهر ماه 1399

آرتروز یک بیماری تخریبی مزمن در مفصل است .

که پیشرونده بوده ولی برخلاف تصور عموم ، یک بیماری التهابی نیست. چون التهاب در این بیماری یک عارضه ثانویه است. در آرتروز تحلیل غضروف مفصلی داریم که باعث التهاب بافت های اطراف می گردد. این عارضه ممکن است هر یک از مفاصل را درگیر سازد ولی شایع ترین مفاصل درگیر عبارتند از مفاصل دست، پا، زانو، ران و ستون فقرات. این بیماری بسیار شایع است و در 25% ویزیت های پزشکان عمومی و 80% رادیوگرافی افراد بالای 65 سال دیده می شود .

آرتروز یکی از شایع ترین بیماری بزرگسالان که همراه با درد و ناراحتی است. همچنین باعث اختلال در تحرک ، کاهش انعطاف پذیری ، التهاب و ساییده شدن مفاصل را بهمراه دارد که مانع لذت بردن از زندگی می شود.

 

آرتروز و بدن اسیدی

بدن اسیدی به راحتی دچار آرتروز می شود. اگر از درد آرتروز رنج می برید ، کاری که می توانید برای کاهش درد انجام دهید این است که روشهایی برای کاهش اسیدیته ودفع سموم بدن پیدا کنید. آب قلیایی می تواند در این راهکمک بزرگی به شما بکند. آب قلیایی به تعادل PH بدن شما و از بین بردن سموم کمک می کند.

 

بدن شما از بسیاری جهات می تواند اسیدی شود. رژیم غذایی شما یکی از عواملی است که در آن موثر است. اما ، انواع آلودگی های موجود در آب ، هوا و غذا نیز نقش زیادی دارند. هنگامی که بدن شما بیش از حد اسیدی شود ، استخوان ها و عضلات مواد معدنی قلیایی خود را از دست می دهند و باعث ایجاد اسیدوز می شوند. بنابراین ، اجازه می دهد تا آرتروز در مفاصل شما رشد کند.

پس چه باید کرد؟

بدن خود را سم زدایی کرده و آب قلیایی بنوشید تا سطح pH بدن شما متعادل شود.

 

آب قلیایی چگونه می تواند کمک کند؟

فایده اصلی آب قلیایی خنثی سازی اسیدها در بدن است. بدن ما 70٪ آب دارد. بنابراین تغییر آب تأثیر زیادی در pH بدن ما دارد. هنگامی که سطح pH ما به سمت قلیایی شدن می رود ، آرتروز نمی تواند شروع شود.

 

کمک به بدن برای تعادل سازی در سلول ها از دیگر مزایای آب قلیایی است. سلول ها برای دفع سموم و دریافت مواد مغذی به آب نیاز دارند ، اما اگر آب بیش از حد اسیدی باشد ، این روند با مانع مواجه می شود. با نوشیدن آب قلیایی می توانید به این روند کمک کنید.


یکی دیگر از اثرات آب یونیزه قلیایی این است که طی فرایند یونیزاسیون خاصیت آنتی اکسیدانی پیدا می کند به طوری که یک لیوان آب یونیزه قلیایی حاصل از دستگاه تصفیه آب یونیزه قلیایی 4 برابر یک ماهی قزل آلا آنتی اکسیدان دارد.

رژیم های تغذیه ای که به افراد مبتلا به آرتروز توصیه می شود ، مصرف منابع غنی از آنتی اکسیدان است. علاوه بر این آب یونیزه دارای خواص ضد التهابی و ضد درد می باشد، که می تواند مبنای یک مسکن طبیعی عمل کرده و میزان درد را کاهش دهد. همچنین طی فیلتراسیون هم به آب املاح کلسیم، پتاسیم، منیزیم اضافه می شود که 98% کلسیم و 58% منیزیم در استخوان ها قرار دارند و املاح مضربرای استخوان ها و عملکرد غضروف ها به شمار می رود.

 بنابراین با نوشیدن آب بدون مصرف هیچگونه مواد شیمیایی، املاح مورد نیاز برای استخوان سازی را برای بدن فراهم کنید . این آب دارای pH قلیایی می باشد که این pH قلیایی با خنثی کردن ترکیبات اسیدی داخل بدن در دراز مدت می تواند از بروز بیماری آرتروز در آینده جلوگیری کند.