درمان افسردگی با آب قلیایی امکان پذیر ؟

درمان افسردگی با آب قلیایی امکان پذیر ؟

شنبه 12 مهر ماه 1399

افسردگی چیست؟

افسردگی (اختلال افسردگی) یک بیماری پزشکی شایع و جدی است که بر احساس ، نحوه تفکر و عملکرد شما تأثیر منفی می گذارد. خوشبختانه قابل درمان است. افسردگی باعث احساس غم و اندوه و از بین رفتن علاقه به انجام هرگونه فعالیتی می شود که قبلاً از آنها لذت می بردید. این بیماری می تواند به مشکلات عاطفی و جسمی متنوعی منجر شود و توانایی عملکرد شما در محل کار و خانه را کاهش دهد.

 

دلایل اصلی افسردگی چیست؟

تعدادی از عوامل وجود دارد که ممکن است احتمال افسردگی را افزایش دهد ، از جمله موارد زیر:

 

 • تعارضات جنسی وجسمی
 • داروهای خاص
 • غم و اندوه ناشی از مرگ یا از دست دادن یکی از عزیزان
 • ژنتیک
 • رویدادهای مهم حتی اتفاقات خوب مانند شروع کار جدید ، فارغ التحصیلی یا ازدواج می تواند منجر به افسردگی شود.
 •  مهاجرت ، از دست دادن شغل یا درآمد ، طلاق یا بازنشستگی نیز می تواند همین طور باشد.


شیوع: شیوع بیماری در زنان دو برابر مردان است. در مردان میزان ابتلا 5-12 درصد و در زنان 15-19 درصد است. سن بروز بیماری در حدود 30 سالگی است.

 

 

درمان بیماری افسردگی:

درمان های ضدافسردگی را می توان به دو دسته دارویی و غیر دارویی تقسیم کرد. در موارد شدید استفاده از داروهای ضدافسردگی بهترین گزینه است.ولی در موارد افسردگی خفیف می توان با راهکارهای زیر آن را بهبود ببخشید.

تغییر شیوه زندگی

تغییر سبک زندگی ابزاری ساده اما قدرتمند در درمان افسردگی است. بعضی اوقات ممکن است تمام نیازهای شما تامین باشد اما احساس خوشحالی نکیند.

 

 
 • ورزش. ورزش منظم می تواند به اندازه دارو در درمان افسردگی موثر باشد. نه تنها ورزش باعث افزایش سروتونین ، اندورفین و سایر مواد شیمیایی خوب مغز می شود ، بلکه باعث رشد سلول های جدید مغزی نیز می شود.

 

 • گروه های جمعی. یک عامل اصلی در ابتلا به افسردگی عدم تماس با دوستان و خانواده می باشد ، یا پیوستن به یک کلاس یا گروه به مبارزه با افسردگی بروید.کار داوطلبانه می تواند راهی عالی برای جلب حمایت اجتماعی و کمک به دیگران و در عین حال کمک به خود باشد.

 

 • تغذیه. خوب غذا خوردن هم برای سلامت جسمی و هم برای سلامت روانی شما مهم است. خوردن وعده های غذایی کم و متعادل در طول روز به شما کمک می کند انرژی خود را حفظ کرده و تغییرات خلقی را به حداقل برسانید. گرچه ممکن است غذاهای شیرین بخاطر تقویت سریعی که به شما ارائه می دهند ، مجذوب شما شوند ، اما کربوهیدراتهای پیچیده انتخاب بهتری هستند.

 

 • خواب. خواب تأثیر زیادی بر روحیه دارد. وقتی خواب کافی ندارید ، علائم افسردگی شما بدتر خواهد شد. کمبود خواب تحریک پذیری ، بدخلقی ، غم و خستگی را تشدید می کند. اطمینان حاصل کنید که هر شب به اندازه کافی می خوابید. تعداد بسیار کمی از افراد در کمتر از هفت ساعت در شب عملکرد خوبی دارند. هر شب بین هفت تا نه ساعت خواب کافی داشته باشید.

 

 • مصرف آب. مصرف 8-12 لیوان آب یونیزه قلیایی می تواند در درمان افسردگی و متعادل کردن بدن مفید باشد.

درمان افسردگی با آب قلیایی:

اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که از اضطراب یا افسردگی رنج می برید ، این احتمال وجود دارد که زمان زیادی را برای جستجوی تسکین و درمان صرف کرده باشید. اضطراب و افسردگی هر دو در ایالات متحده و همچنین بسیاری از کشورها همه گیر هست .اختلالات روانی ، و همچنین اختلالات عاطفی ، می توانند باعث پریشانی دردناک شوند.

یکی از بهترین راه ها برای کمک به کاهش علائم اضطراب و افسردگی مصرف آب قلیایی است. علاوه بر این ، افراد باید به اندازه غذاهای قلیایی (غیر حیوانی) مصرف کنند و تا حد امکان ورزش کنند. متأسفانه ، با توجه به روش زندگی مرسوم ، سیستم بدن نامتعادل شده به سمت باز یا اسیدی حرکت می کند. افسردگی با کم آبی بدن در ارتباط است، زیرا 85 درصد بافت مغزی از آب تشکیل شده است. کم آبی بدن باعث می شود تا انرژی تولید شده در مغز کاهش پیدا کند. علاوه بر این مصرف آب آلوده نیز می تواند آسیب های جدی به همراه داشته باشد. برای مثال سرب موجود در آبمی تواند به سیستم عصبی آسیب رسانده و باعث افسردگی شود.
علاوه بر این، کم آبی بدن اضطراب را افزایش می دهد، زیرا سلول های بدن به محض احساس کم آبی آن را به عنوان تهدیدی برای سلامت فرض کرده و با ارسال پیام هایی باعث بروز اضطراب در فرد می شوند. آیا می دانید که با نوشیدن آب قلیایی می توانید به راحتی کم آبی بدن را برطرف سازید . مولکول های آب قلیایی سبک هستند و باعث جذب فوری در بدن می شود. همچنینآب قلیایی به دلیل داشتن آنتی اکسیدان فراوان می تواند شادابی را به شما بازگرداند و نشاط را به این افراد ببخشد. همچنین pH قلیایی ، آب یونیزه قلیایی می تواند کلیه مواد زائد و سموم را از بدن دفع کند. و یک ماده ضدعفونی کننده طبیعی می باشد.